SZANOWNI MIESZKAŃCY POWIATU KUTNOWSKIEGO

 

            Powiat Kutnowski pozyskał pod koniec ubiegłego roku dodatkowe środki , które pochodzą z   Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz ze środków budżetu państwa. Dzięki tym funduszom zostaną przeprowadzone pogłębione badania kardiologiczne, które stanowią rozszerzenie projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie” w ramach Programu PL13.

Badania adresowane są do najmłodszych mieszkańców powiatu kutnowskiego – dzieci do 7 roku życia, osób w wieku 19-39 lat, a także osób po 70. roku życia. Dodatkowe konieczne kryteria dla dwóch pierwszych grup wiekowych to: zagrożenie otyłością, przynależność do stowarzyszeń, klubów, drużyn lub organizacji sportowych.  

Udział w projekcie jest podzielony, podobnie jak poprzednio, na kilka etapów. Pierwszy to badania laboratoryjne. Następnie uczestnicy – pacjenci kierowani będą na konsultację kardiologiczną. Na podstawie przekazanych wcześniej wyników badań laboratoryjnych, a także wywiadu medycznego lekarz w razie konieczności będzie mógł zadecydować o dalszym postępowaniu diagnostycznym i skierować na takie badania jak: Holter EKG, ciśnieniowy, próba wysiłkowa, Echo serca, czy USG Doppler naczyń (tętnice szyjne lub kończyny dolne). W dalszej kolejności pacjenci będą również mogli skorzystać z konsultacji z innymi specjalistami – neurologiem, angiologiem lub dietetykiem. Całość zakończy się konsultacją z kardiologiem.

               Wszystkich mieszkańców powiatu kutnowskiego spełniających wymienione wcześniej kryteria zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ulicy Kościuszki 16 (I piętro, pokój nr 18, w godzinach 8.00-15.00). Na podstawie wypełnionej deklaracji uczestnictwa w projekcie PL13 będą Państwo kwalifikowani do badań, które zrealizowane będą w lutym i marcu.

UWAGA LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.


Ogłoszenie badania rozszerzone - zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem.

 

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP:
  • Data udostępnienia w BIP: 2017-02-07 00:00:00
  • Informacja zaktualizowana przez: Wiktor Trzeciak
  • Data ostatniej aktualizacji: 2017-02-07 09:54:34
  • Liczba odsłon: 335
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 779587]

przewiń do góry